• Lezing Caspar Janssen over de wilde bij

    Geschreven op

    Lezing Caspar Janssen over de wilde bij op 30 maart in bezoekerscentrum Molenplaats Sonsbeek

    Woensdag 30 maart verzorgt Caspar Janssen een lezing over hoe hij van zijn kale stadsbalkon een zoemende jungle heeft gemaakt. Hij heeft hier een aantal inspirerende columns over geschreven in de Volkskrant en het boek ‘Het bijenbalkon; van een kaal terras naar een zoemende balkonjungle’.

    Aansluitend op de lezing van Caspar daagt Arnhem Zoemt Arnhemmers met een balkon uit; wie heeft het Meest Bijvriendelijke balkon? De winnaar krijgt een bijenhotel, gemaakt door Arnhem Zoemt.

    Arnhem Zoemt maakt de stad samen met bewoners bloemrijker voor bijen en andere insecten. Op 30 maart is er ook meer informatie over de activiteiten in Arnhem en wordt er bloemzaad uitgedeeld, zodat we samen kunnen zorgen voor meer voedsel voor bijen en een groenere stad.

    Arnhem is op 11 maart verkozen tot Meest Bijvriendelijke gemeente van Nederland. Volgens de jury van Nederland Zoemt doet Arnhem samen met bewoners en lokale groene initiatieven hard haar best om van Arnhem een veilige thuishaven te maken voor wilde bijen. In de stad zijn bijvoorbeeld steeds meer geveltuinen, groene bermen en velden te vinden met meer voedsel voor de bij. En dat is hard nodig, want van de maar liefst 358 wilde bijensoorten in Nederland wordt de helft met uitsterven bedreigd.

    Wil jij Arnhemse bijen ook een handje helpen? Kom dan op woensdag 30 maart naar de inspirerende lezing van Caspar Janssen in bezoekerscentrum Molenplaats Sonsbeek. Je kunt je aanmelden via arnhemzoemt@gmail.com.

    Woensdag 30 maart
    Inloop 19.30 – aanvang 20:00 uur
    Bezoekerscentrum Molenplaats Sonsbeek – Zypendaalseweg 24A
    Gratis entree (aanmelden via arnhemzoemt@gmail.com)



    « Naar het overzicht

    Activiteiten

    Koningsdag 'springt en ontmoet' 27 april bij sport- en wijkcentrum Rijkerswoerd. Hieronder kun je je aanmelden voor de kinderrommelmarkt. Zie verder programma bij agenda en nieuwspagina op deze website. 

    Hier kun je je kraam reserveren voor Koningsdag t/m 12 jaar 

    Aanmelden kraam

    Hier kun je je plek reserveren voor Koningsdag 18+

    Aanmelden plek 

     

    Zie verder de agenda van onze wijk. Wil jij jouw activiteit ook in de agenda? Geef deze dan aan ons door. 

     

    Maa
    27

    Bezorgdatum Het Woerdje

    Vanaf week 13 wordt Het Woerdje huis-aan-huis b... Lees meer »

    Apr
    06

    Kunstcafé 55+

    Op donderdag 6 april 2023 is er weer een Kunstc... Lees meer »

     

     

    Wijkbudget aanvragen

    Vraag een wijkbudget Rijkerswoerd aan via dit formulier

    Aanvragen wijkbudget

     

    Aanmelden wijkgids

    Meld je onderneming aan bij wijkgids Rijkerswoerd

    Aanmelden wijkgids

     

    Wijkplatform Rijkerswoerd